Beats By Girlz Türkiye kendi müziğinin peşindeki, kendi hikâyesini anlatmak isteyen genç kadınları destekleyen bir müzik ve teknoloji girişimidir.

2013 yılında New York merkezli bir girişim olarak başlayan ve ABD’nin birçok eyaletinin yanı sıra Danimarka, Lizbon, Londra, Berlin, Prag, Güney Afrika ve Paris gibi bölgelerin olduğu 30’un üzerinde yerde faaliyet gösteren Beats By Girlz kolektifinin bir parçasıdır.

Beats By Girlz Türkiye topluluğunu güçlendirmek amacıyla müzik ve teknoloji odaklı eğitim projeleri düzenler, yaratıcı endüstrilerde cinsiyet eşitliği için farkındalığı arttıracak içerikler geliştirir. Müzik üretiminin demokratikleşmesi ve erişilebilir olması için sistem düşüncesi yaklaşımıyla farklı ölçeklerde çözüm modelleri geliştirir. Bu bağlamda müzik endüstrisinde toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanması için yaratıcı sektörlerdeki paydaşlarla ortak projeler geliştirir.

 

 

 

Beats By Girlz Türkiye Kurucusu

Beril Sarıaltun

Beril Sarıaltun, Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümü mezunudur. Berklee College of Music’te Elektronik Müzik ve Ses Teknolojileri programını tamamlamıştır. Vurmalı çalgılar enstrümancılığının yanı sıra elektronik müzik prodüksiyonu ve ses tasarımı yapmaktadır. Beats By Girlz ağının bir temsilcisi olarak Beats By Girlz Türkiye ayağının kurucusudur. Temel Müzik Eğitimi, Müzik Teknolojileri ve Bilgisayarla Müzik Prodüksiyonu gibi başlıklarda eğitmen olarak çalışmakta ve atölyeler düzenlemektedir. Müzik sektöründe alternatif ve çağdaş seslere olanak sağlayan  bir yapım şirketi  olan BGST Records’ta yapımcı olarak çalışmaktadır. Ayrıca PRX Media ortaklığıyla Google Podcasts Creator Program‘a seçilen podcast programı K’nın Sesi‘nde ses ve müzik tasarımı yapmakta, program yapımcısı olarak çalışmaktadır.

İşbirliği Yaptığımız Kurumlar & Destekçilerimiz