Beats By Girlz Türkiye olarak dönemsel olarak müzik yapmak için kullanılabilecek dijital müzik programları ve müzik teorisi eğitimleri veriyoruz. İki farklı düzeyde ücretsiz olarak verilen bu eğitimlere katılmanız için başvuru dönemlerini takip etmenizi öneriyoruz.

Beats By Girlz Türkiye Eğitimleri


Temel Müzik Eğitimi ve Başlangıç Düzey Müzik Prodüksiyonu Atölyeleri:
Atölye herhangi bir müzik geçmişi olmayan katılımcılara yöneliktir. Bu atölyelerde ritim, aralık & akor teorisi, gamlar, şarkı formları, düzenleme gibi müziğin temel aşamalarına dair müfredat eğitimi verilir. Ayrıca atölyeye katılanlar başlangıç düzeyinde kendi müziklerini yaratabilecekleri bir müzik prodüksiyonu çalışmasının parçası olurlar.

Müzik Teknolojilerine Giriş ve İleri Müzik Prodüksiyonu Atölyeleri:
Müzik teknolojilerine yönelik temel kavramların uygulamalı bir şekilde ele alındığı bu atölye katılımcıların müzik teorisini prodüksiyona evriltecekleri bir şekilde kurulmuştur. Bu atölyeye katılanlar dijital olarak kendi şarkılarını tasarlamayı öğrenirler. Çalışmalar müzik teorisine hakim enstrümancılar veya vokalistlere yöneliktir.


Sık Sorulan Sorular:

  • Beats By Girlz Türkiye’nin atölye çalışmalarına katılmak için daha önce bir müzik eğitimi geçmişi aranmamaktadır.
  • Müzik teorisi konusunda deneyimli olanlar “İleri Müzik Prodüksiyonu” atölyelerine davet edilir.
  • Atölyelere katılmanız için herhangi bir ekipmana ihtiyacınız yoktur. Atölye dönemi boyunca oturumları takip edebilmeniz için bilgisayar ve internet bağlantısını sizin temin etmeniz gerekmektedir.
  • Bütün atölyelerde dijital müzik programı Ableton Live kullanılır.
  • Programın enstrüman üretmek, ses kaydetmek, kaydedilen sesleri dijital yollarla efektlendirmek, synthesizer enstrümanları yaratmak gibi sayısız özelliği bulunmaktadır.
  • Program müzik düzenleme, besteleme, mixing & mastering ve canlı enstrüman olarak kullanım özelliklerine sahiptir.