Beats by Girlz Türkiye Yaz Atölyeleri (2021) için son başvuru tarihi 20 Haziran Pazar günü!

Teknolojiyi kullanarak DJ, prodüktör ve besteci olmak isteyen genç kadınlara yönelik yenilikçi müzik eğitim sunan Beats By Girlz Türkiye’nin ücretsiz atölyelerine başvurular 20 Haziran Pazar günü sona eriyor.

14-25 yaşları arasındaki genç kadınlara açık olan ve 12 Temmuz – 16 Ağustos tarihlerinde çevrimiçi gerçekleşecek atölyelere başvurmak için atölye katılım formuna buradan ulaşabilirsiniz. Başvurular 20 Haziran’da sona erecek.

New York merkezli Beats By Girlz ağının başlattığı ve dünyaca ünlü müzik konservatuarı Berklee College of Music hocalarının da desteğiyle geliştirdiği bir müzik eğitimi programının sunulacağı atölyelere katılanlar ayrıca, müzik teknolojilerinde en çok tercih edilen müzik prodüksiyon yazılımı Ableton Live’ın 11 (Intro) versiyonuna ücretsiz sahip olacaklar. Bu programın çalıştırılabilmesi ve atölyeye katılım için ise bilgisayar ve internet bağlantısı gerekiyor.

 Toplamda üç atölye açılacak. Bunlar 1) Temel Müzik Eğitimi, 2) Müzik Teknolojilerine Giriş ve 3) İleri Seviye Müzik Prodüksiyonu olarak sıralanabilir. Atölyeler 12 Temmuz- 16 Ağustos arası uzaktan eğitim şeklinde olacak.

1)Temel Müzik Eğitimi: Müzik bilgisi yoksa kesin kaydolunması öneriliyor. Ritim, melodi, armoni unsurlarının öğretileceği temel bir başlangıç düzey atölyesi.

2)Müzik Teknolojilerine Giriş: Ableton üzerinden ses kayıt, midi programlama, synthesizer yaratma gibi temel müzik teknolojileri bilgilerinin geçeceği bir program

3)İleri Seviye Müzik Prodüksiyonu: Logic Pro X, Ableton gibi programları kullanmaya aşinaysanız ama ortalama seviyede bir bilgim var diyorsanız bu atölyelere katılabilirsiniz.

Eylül-Ekim sonrasında başka atölye ve faaliyetlerle de buluşacağız. Bu sebeple yaz atölyelerine katılım gösteremezseniz ileride düzenlenecek atölyelerimiz ya da etkinliklerimizde görüşürüz. Bizi takipte kalın!